czwartek, 29 września 2016

Emma Moss - Dziewczyny vlogują
Może tylko miała coś na twarzy? Glut zwisał jej z nosa? Papier toaletowy przyczepił jej się do buta?

 Lucy Lockwood z powodu pracy mamy wraz z rodziną przeprowadziła się z Ameryki do Anglii.
W pierwszy dzień w nowej szkole Lucy zalicza największą wpadkę w swoim życiu. Biegnąc na lekcje dziewczyna potknęła się o wiadro i mopa, przez co poślizgnęła sie na mokrej podłodze i upadla na tyłek. Gdy weszła do klasy z mokrym tyłkiem, nastolatki zaczęły się śmiać. Lucy chciała coś powiedzieć, ale jedynie to sie zająkala, ponieważ miała problem z jąkaniem.
Następnego dnia dziewczyna dowiaduje sie, ze w sieci krąży filmik jak sie jąka. Nastolatka jest załamana. Obciach po pachy! Ale jakoś ten incydent, oraz namowy dwóch dziewczyn. (Morgan, przyjaciółki z Ameryki i Abby, nowej koleżanki) Lucy rozpoczyna karierę na YouTube.

Dzieki temu, ze nagrywa vlogi Luce staje sie pewniejsza siebie. Jest nawet w stanie wziąć udział w przesłuchaniu do szkolnego musicalu Grease.
Zdobyła tez nowe przyjaciółki z którymi nagrywa vlogi. Niestety, Luce ma tez swojego wroga.

Mimo tego, ze ksiazka jest przeznaczona dla 12-14 latek, to książka mi sie nawet podobała.
Ma swój urok. Treść jest bardzo prosta, wiec szybko sie czyta.

Moją ulubioną postacią zdecydowanie jest Hermiona. Dziewczyna która ma bzika na pukcie Harrego Pottera, lubi piec ciasteczka i czytać książki.

Oczywiście poza vlogowaniem i szkołą , Luce prace w wolontariacie na farmie gdzie pracuje jej mama jako weterynarz. Dziewczyna poznaje tam chłopaka o imieniu Sam, w którym sie zakochuje, ale niestety dowiaduje sie, ze on nie przepada za yt i innymi mediami społecznościowymi, wiec Luce nie zamierza mu mówić o swoim hobby.

Jeśli masz 20+ to prawdopodobnie książka wam sie nie spodoba. Jest to typowa dla nastolatków, wiec nic mądrego sie nie znajdzie, ale książka za to jest dobra na prezent dla młodszej siostry czy kuzynki. Takiej 12 latce na pewno sie spodoba :)
Szczególnie ta okładka! ;)

Lucy milczała. Czuła, jakby wszystko, na czym jej zależało, wymykało się jej z rąk.

 Tytuł: Dziewczyny vlogują
Tytuł oryginału: Girls can vlog
Autor: Emma Moss
Wydawnictwo: Znak emotikon
Data wydania w PL: 9 maja 2016
Liczba stron: 272
Moja ocena: 5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz