środa, 22 lipca 2015

Gayle Forman - Wróć, jeśli pamiętasz

Jeśli nie czytałeś "Zostań, jeśli kochasz" będzie dobrze jak nie przeczytasz recenzji, bo zawiera spoiler zakończenia.
Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Chociaż dziewczyna straciła rodziców i młodszego brata, postanowiła żyć dalej. Obudziła się ze śpiączki… ale zniknęła z życia Adama. Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki – Mia jako wschodząca gwiazda wśród wiolonczelistek, Adam jako rockman, idol nastolatek i obiekt zainteresowania tabloidów. Pewnego dnia los daje im drugą szansę…

Przemierzając ulice Nowego Jorku, miasta, które stało się nowym domem Mii, wyruszą w podróż w przeszłość. Czy uda im się odnaleźć miłość? Czy Mię i Adama czeka wspólna przyszłość?
(opis z LC)


W pierwszej części narratorką jest Mia, a w drugiej jest nim Adam co naprawdę jest fajne, bo dowiadujemy się więcej o Adamie. Co prawda o nowym Adamie, który starł się taki odkąd z jego życia zniknęła Mia, ale gdzieś w głębi nadal jest ten sam Adam, którego poznajemy z wspomnień Mii z pierwszej części.

Ta część podoba mi się bardziej od pierwszej, jest naprawdę fajna. Bardzo lubię Adama i im więcej zaczytywałam się w książkę, tym bardziej go lubiłam.Nawet jeśli stał się taki... no... dziwny dosyć, ale w sumie to mu się nie dziwię. Śmierć rodziny swojej dziewczyny, z którą miał naprawdę dobry kontakt, później jego własna dziewczyna oc tak zrywa z nim kontakt i chłop załamany.
Dlatego też byłam bardzo zła na Mię, szczególnie gdy już się spotkali w NY. Zastanawiałam się co z nią jest nie tak. Zachowywała się jakby wszystko było ok, jakby nic nigdy sie nie stało. (jakby nigdy nie była z Adamem). Miałam ochotę tej dziewczynie przywalić. No ale z końcem już jej wybaczyłam. W końcu sobie wszystko wyjaśnili i skończyło się happy endem.
A ja i szczęśliwa, bo szczęśliwe zakończenie i smutna, bo to koniec historii Mii i Adama. Co prawda, pewnie bym nie zniosła dalszej ich historii, szczególnie gdyby kolejna drama się znalazła, ale bardzo lubię Gayle Forman i przeczytałabym z wielką chęcią :)
Będę musiała w końcu wziąć się za nową książkę pani Gayle Forman, która całkiem niedawno wyszła u nas.
Mam nadzieje, że będę bardzo zakochana w innych jej książkach ♥


Tytuł oryginału: Where She Went
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Tłumaczenie: Hanna Pasierska
Data wydania: 21 stycznia 2015
Liczba stron: 288
Moja ocena: 10/10


Inne recenzje książek Gayle Forman:
Zostań, jeśli kochasz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz