wtorek, 22 listopada 2016

Sara Shepard - Pretty little liars. Kłamczuchy

źródło

Trzy osoby mogą dochować tajemnicy, jeśli dwie z nich nie żyją

Gdy Alison DiLaurentis, szkolna gwiazdka znika w niewyjaśnionych okolicznościach drogi jej czterech przyjaciółkach: Emily, Arii, Spencer i Hanny rozchodzą się, ale nie na długo. Jakiś czas później, gdy dziewczyny rozpoczynają kolejny rok szkolny w Rosewood Day zaczynają dostawać dziwne wiadomości od tajemniczego A. Najgorsze jest to, że A wie wszystko. Dosłownie. Jak wiele dziewczyny są w stanie poświęcić, by prawda nie wyszła na jaw?

 Serię Pretty little liars chyba prawie każdy zna. Zapewne większość ludzi zna serial.
Ja osobiście jeszcze nie oglądałam i obejrzę dopiero gdy znaczną cześć książek z tej serii (a jest potwornie długa) przeczytam. Cieszę się, że w końcu zabrałam się za czytanie, bo Słodkie kłamstewka trafiają w mój dziwaczny gust. Lubię tego typu książki.

Nigdy nie ufaj pięknej dziewczynie z brzydkim sekretem.

Przy tylu bohaterkach książka nie ma narracji jedno osobowej, co jak dla mnie jest na plus. Na dodatek rozdziały mamy zatytułowane i jeden jest poświęcony jednej bohaterce.
Moją ulubioną postacią na dzień dzisiejszy jest Emily. Trudno mi powiedzieć dlaczego, ale jakby na to nie spojrzeć to w sumie Arię, Hannę i Spencer też lubię i to nawet bardzo. Każda jest inna, na swój sposób pokręcona, mająca swoje problemy.
Jedyną postacią której nie darzyłam sympatią była sama Alison. W sumie trudno mi tak naprawdę darzyć ją jakiekolwiek uczuciami gdy praktycznie nie występuje w książce (tyle co na początku) jedyne to ciągle jest wspominana przez dziewczyny, ale przez to możemy sporo zauważyć. Np. to, że dziewczyna miała bardzo duży i niezbyt dobry pływ na dziewczyny. Można nawet uznać, ze potrafiła nimi manipulować. Praktycznie wszyscy wokół uważali Ali za idealną, lecz czytając zauważamy, że wcale taka nie jest. Wprost jej nie lubię.

Książka jest lekka, w końcu to młodzieżówka, ale to dla mnie bardzo dobrze. Lubię lekkie książki, które szybko się czyta. Szczególnie gdy na głowie się ma codzienne chodzenie na zajęcia terapeutyczne.


 Wciąż tu jestem, suki. I wiem o wszystkim. A.

Tytuł: Pretty little liars. Kłamczuchy
Tytuł oryginału: Pretty little liars
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania w PL: 22 sierpień 2011
Liczba stron: 288
Moja ocena: 8/10Brak komentarzy:

Prześlij komentarz