sobota, 20 września 2014

Suzanne Collins - Igrzyska Śmierci

W końcu udało mi się dorwać do tej książki! Bardzo się cieszę, ponieważ tak jak myślałam, zakochałam się w niej na zabój!
W książce poznajemy główną bohaterkę, która jest narratorką opowieści. Przedstawia nam jak żyje razem z matką i młodszą siostrą w jednym z  najbiedniejszych dystryktów w nowym państwie jakim jest Panem.
Katniss wraz ze swoim przyjacielem, Gale polują na zakazanych terenach aby mieć co włożyć do garów, ponieważ Katniss jak i Gale są głowami swoich rodzin, bo utracie ojców w kopalni.

W dniu dożynek we wszystkich dwunastu dystryktach losuje się dwóch nastolatków (chłopaka i dziewczynę) którzy wezmą udział w corocznych Głodowych Igrzyskach, by stoczyć walkę na śmierć i życie, gdzie cały Panem to ogląda na ekranach a zwycięzca może być tylko jeden.

Nasza Katniss weźmie udział w tych igrzyskach.

Mogłabym więcej napisać o fabule, ale nie chcę za bardzo spoilerować.
Tak jak napisałam na samym początku, jestem zakochana w tej książce. Wciągnęła mnie na całego i chce mi się płakać, bo troszkę minie zanim zacznę czytać kolejną część. ;;;;
Planuję też obejrzeć film. Nie moge się doczekać aby ujrzeć Josha. Jestem ciekawa jak mu wyszła rola Peety ^^
tłumaczenie:Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
tytuł oryginału:The Hunger Games
wydawnictwo:Media Rodzina
data wydania:21 marca 2012
liczba stron:352
moja ocena: 10/10

Wyzwanie: Historia z trupem

2 komentarze:

  1. Umma czytaj szybko kolejne części, bo są tak samo wspaniałe jak pierwsza a po ostatniej ma się duży niedosyt, przynajmniej ja tak miałam kkk Dobrze, że najpierw zaczęłaś czytać książkę, bo później widać, że w filmie pozmieniali kilkadziesiąt, jak dla mnie, ważnych szczegółów. Miłego czytania umma ♥

    OdpowiedzUsuń
  2. Igrzyska Śmierci są rewelacyjne. Jestem ciekawa jak spodoba Ci się druga część :)

    OdpowiedzUsuń